מה זה HMI או Human Machine Interface ?

Human Machine Interface ידעה יותר מתחום בקיצור אותיות HMIממשק אדם-מכונה המחבר אדם למכונה, מערכת או מכשיר. אמנם ניתן ליישם את המונח מבחינה טכנית על כל מסך המאפשר למשתמש אינטראקציה עם מכשיר, אך HMI משמש לרוב בהקשר של תהליך תעשייתי. מפעילי קווים, מנהלים ומפקחים בתעשייה מסתמכים על מכשירי HMI להעברת נתונים מורכבים למידע שימושי.

היכולות המתקדמות של מכשירי ה- HMI מאפשרות למנהלים ולמפקחים לעשות הרבה יותר מאשר תהליכי בקרה. באמצעות נתונים היסטוריים ומגמתיים הם מציעים הזדמנויות חדשות עצומות לשיפור איכות המוצר ולהפיכת המערכות ליעילות יותר.

מכשירי HMI מגיעים במגוון צורות, החל ממסכים מובנים במכונות, למסכי מחשב ועד טאבלטים. ניתן להשתמש במסכי HMI לפונקציה אחת, כמו ניטור ומעקב, או לביצוע פעולות מתוחכמות יותר, כמו כיבוי מכונות או הגדלת מהירות הייצור, בהתאם לאופן יישומן. חשוב להדגיש ש לא כל מכשירי ה-HMI זהים ועובדים באותה צורה.

מי ואיפה משתמשים בHMI בתעשיה?

במסגרות תעשייתיות ניתן להשתמש במכשירי HMI ל: הצגת נתונים חזותית, עקוב אחר זמן הייצור, מגמות והתגי, פיקוח על KPI , מעקב אחר מכונות, ועוד. לדוגמה, ניתן להשתמש ב ממשק HMI לבקרת לחות וטמפרטורה בחדר הנקי.

טכנולוגיית HMI משמשת כמעט את כל ארגוני התעשייה, כמו גם מגוון רחב של חברות אחרות, כדי ליצור אינטראקציה עם המכונות שלהן ולייעל את התהליכים התעשייתיים.

מגמות בטכנולוגיית HMI

בתקופה האחרונה שינויים בצרכים תפעוליים ועסקיים עוררו התפתחויות מעניינות בטכנולוגיית HMI. כעת, נהיה נפוץ יותר לראות צורות מתפתחות של ממשק אדם-מכונה כגון HMI בעלות ביצועים גבוהים, מסכי מגע ומשכירים ניידים, יחד עם דגמים מסורתיים יותר. ממשקים מודרניים אלה יוצרים יותר הזדמנויות לאינטראקציה וניתוח נתונים.

מסכי מגע ומשכירים ניידים

מסכי מגע ומכשירים ניידים הם שתי דוגמאות להתקדמות טכנולוגית שצצו עם הופעת הסמארטפונים. במקום כפתורים ומתגים, מכשירי HMI מודרניים מאפשרים למפעילים להקיש או לגעת במסך הפיזי כדי לגשת למערכת הבקרה. מסכי מגע חשובים במיוחד כאשר משתמשים בהם עם HMI נייד. HMI נייד מציע מגוון יתרונות למפעילים, כולל גישה מיידית למידע HMI וניטור מרחוק.

 

מערכת HMI

מאמרים נוספים בתחום

חדרים נקיים

חשיבות הסטריליזציה בחדרים נקיים

הקידמה וההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות הגבירה את הצורך ביצירת חללים סטריליים במקומות כמו בתי חולים, חברות הייטק, מפעלי תעשייה, מפעלי ביוטכנולוגיה, במוסדות ביטחוניים ועוד.החללים הסטריליים

קראו עוד »